• Velikonoční tvoření u Včelek

• 10.04.2023 18:07
        • Na začátku dubna se naše škola proměnila v jednu obrovskou barevnou dílnu, kde si všechny děti společně s rodiči mohli vyrobit ovečky z vyfouknutých vajíček společně s veselými jarními košíčky. Radost z odnesených výrobků se zračila v očích dětí, spokojenost a pohodová nálada se nesla celým odpolednem.
        • Svátky jara

• 10.04.2023 18:05
        • Na Velikonoce jsme se s dětmi ve školce moc těšili. Jsou to svátky jara, probouzející se přírody, kdy všechno ožívá, roste a kvete. Děti si prohlubovaly povědomí o původu a zvycích Velikonoc prostřednictvím her. Seznámily se s obdobím a tradicemi před Velikonocemi. Velikonoční těšení jsme si krátili výzdobou třídy a společných prostor tvořením velikonočních výrobků a ozdob. Před naší školičkou dokonce vyrostl strom „vajíčkovník“, který jsme společně s dětmi a rodiči vyzdobili.
        • Už máte doma svíčku..?

• 23.03.2023 13:16
        • V úterý 21. března jsme se již tradičně vydali do Olomouce do výrobny svíček Soyca, kde si děti  vyrobily a ozdobily svíčky.
        • Vynášení Moreny v Kopretině

• 23.03.2023 13:14
        • Znáte tuto jarní tradici? S příchodem jara na konci zimy se vytvořila slaměná figura – Morena/ Morana a její vynášení symbolizuje konec zimy a příchod jara.
        • Pohádka O Koblížkovi

• 20.03.2023 13:43
        • Ve třídě Kopretinek jsme si celý týden povídali o pohádkách. Kouzelným lesem jsme prošli od červené Karkulky, kolem Koblížka až k perníkové chaloupce, kde jsme si jeden z perníčků ze střechy uloupli.