• Čarodějnický týden

• 21.05.2023 18:00
        • Poslední dubnový týden byl ve znamení čar a kouzel. S dětmi jsme si povídali o tradici pálení čarodějnic, o tom, kdo je to čarodějnice, jak vypadá, jaká je, z jakých pohádek známe tuto postavu. Řekli jsme si charakteristické znaky hodné a zlé čarodějnice. Děti připravovaly ohniště nejen ve školce ze dřevěných kostek, ale pokoušely se stavět i z klacíků při pobytu venku. Společně jsme vařili lektvary a vyzkoušeli jsme si několik pokusů. Nechyběl ani velký úkol - prokázat své vědomosti a dovednosti k získání leteckého průkazu. Pod dohledem vrchní čarodějnice zkouškou všechny malé čarodějnice i čarodějové prošly na výbornou a tak nás na závěr mohla čekat výtečná čarodějnická hostina.
        • Malí zahradníci

• 27.04.2023 13:18
        • V mateřince Pod Skalkou se pořád něco děje. V rámci environmetnální výchovy se nám podařilo rozšířit bylinkové záhonky na školní zahrádce, a to hned o čtyři nové vyvýšené záhony, které jsme umístili na školní terasu.
        • S farmou kolem světa

• 26.04.2023 08:49
        • Malá kachňátka si vodí máma kachnička a kuřátka zase slepička, to ví snad každé malé dítě! Komu patří kůzlátka, selátka či jehňátka, je otázka někdy možná k zamyšlení. Zda umí plavat kachňata, kolik prstů mají prasata a kde se vzalo pro člověka hanlivé od prasátek označení, to už zase tak jednoduché není! A když se přidá ještě trocha sportu, barev a pět kontinentů, je pro děti připraveno poučné povídání o farmaření, a to u nás i ve světě.
        • Jarní pozdrav pro pacienty z LDN

• 13.04.2023 07:58
        • Stejně jako o Vánocích, tak i letos na jaře se všechny naše třídy z mateřinky v Předmostí zapojily do výroby velikonočních přáníček a jarních obrázků, kterých se dohromady sešlo na osmdesát. Našim cílem bylo potěšit pacienty LDN oddělení nemocnice Přerov, kteří svátky jara nemohli strávit doma. Snad se nám našimi výtvory, které děti vytváří vždy s velkou chutí, podařilo alespoň malinko zlepšit náladu jak jim, tak i personálu oddělení.