• Josef Škvorecký Sedmiramenný svícen (Eine kleine Jazzmusik)

• Scénické čtení. Inscenace, která je na pomezí mezi hlasitým předčítáním publiku a klasickým divadelním představením. Do zcela nové výzvy se s odhodláním pustili naši žáci osmých ročníků: Karolína Stredová, Anna Kylišová, Adam Beránek a Gabriel Vajda. A výsledek? Velmi povedený! Pohodlně se usaďte a užijte si s námi naše představení.
        • Informace pro rodiče a žáky

• Keramika z Pochodu lovců mamutů - vypálené výrobky, které si zájemci vytvořili během akce ve výtvarné dílnič, budou k vyzvednutí na vrátnici od středy 16. 11. Děkujeme za pochopení.

• Ivie jako Ivie

• Afroněmka Ivie, které přátelé říkají Schoko, žije se svou nejlepší kamarádkou Anne v Lipsku. Chytrý film o hledání vlastní identity v kontextu každodenního rasismu a afroněmecké životní reality.
        • Lampionový průvod i stezka odvahy se povedla

• Dlouhý průvod dětí s lampiony se vydal ve středu 2. listopadu na procházku v okolí školy. V čele průvodu jel žebřiňák se svítícími dýněmi a děti si do tmy vzaly lampiony, lucerničky nebo aspoň blikačky.

• Beseda se spisovatelem

• Ve dnech 19. a 20. října navštívil naši školu liberecký spisovatel knih pro děti a mládež Prof. Ing. Václav Dvořák, Ph.D.
        • Sběr papíru

• Vážení rodiče, milí žáci,

i v letošním školním roce se vyhlašuje soutěž ve sběru starého papíru pro třídní kolektivy i jednotlivce.
            Noviny, časopisy, staré knihy, kancelářský, nesyntetický a neznečištěný starý papír se odevzdává ve sběrném dvoře na ulici Na Hrázi 17 v Přerově.

• Barevný týden s odpady

• Na začátku října zorganizovaly Technické služby města Přerova týden zaměřený na hospodaření s odpady. Co vše akce zahrnovala?
        • Erasmus+ ve Finsku

• V minulých týdnech se naši učitelé vydali v rámci projektu Erasmus+ sledovat práci svých kolegů na zahraničních školách. V jednom případě vycestoval učitel anglického jazyka do Finska.
        • Evropský den jazyků jsme oslavili hrou, písničkami i kvízem

•    Poslední zářijový den v naší škole patřil oslavě Evropského dne jazyků. Cílem projektového dne byla motivace žáků k učení se cizím jazykům a seznámit je s kulturními rozmanitostmi Evropy. A víte, že se v naší škole učí hned čtyři světové jazyky?
        • Na výšlap se vydalo pět stovek nadšenců

• Ani nevlídné počasí neodradilo od sobotního výšlapu Po stopách lovců mamutů asi pět stovek turistů. I když místy se museli pěší vyhýbat kalužím a blátu, déšť je nezkropil a na samý závěr se dokonce ukázalo i sluníčko. Pětadvacátý ročník tak proběhl zdárně, děti si zasoutěžily v pravěkých disciplínách a na Školním kopci si všichni účastníci mohli dopřát zasloužené občerstvení.