• Mateřské škola Čekyně

Mateřská škola je umístěna v krásné lokalitě v místní části města Přerova v obci Čekyně. Výhodou školky je její poloha blízko zdejšího lesa s možností vycházek do malebné přírody.

V budově školky se nachází dvě třídy – třída pro mladší děti „Sovičky“ a pro starší děti „Sluníčka“. Do každé třídy dochází 24 dětí. Herny jsou prostorné, dobře vybavené hračkami a pomůckami. Od roku 2016 má školka profilaci na keramiku. Byla zde vybudovaná keramická dílna s keramickou pecí. V malé dílničce v suterénu si děti rozvíjí svoji tvořivost a fantazii a pod jejich prstíky vznikají krásné výrobky.

Chloubou školky je zahrada umožňující celoroční aktivity dětí na čerstvém vzduchu. Je zde velké pískoviště, průlezky a hrací prvky, ale také zde děti mají záhonky, na kterých pěstují některé druhy zeleniny a květiny. Školka je zapojena do celostátního projektu MRKVIČKA, který podporuje školy v oblasti EVVO. Ze školky vede jen pár malých krůčků do přírody a naše děti učíme úctě a respektu k přírodě. Navíc rodiče jistě ocení to, že si jejich děti hrají ve zdravějším ovzduší, než je tomu v rušném městě.

Škola pravidelně pořádá různé akce pro děti. Jsou to divadelní představení, vystoupení umělců a naučné programy konané přímo v mateřské škole, nebo návštěvy kulturních a sportovních akcí v Přerově.

Dále škola nabízí:

• Individuální přístup ke každému dítěti.
        • Vstřícný přístup zaměstnanců MŠ k rodičům a možnost každodenních konzultací rodičů s učitelkou
        • Pro rodiče a děti organizujeme společná tematická tvoření, besídky, odpolední akce a hry na školní zahradě
        • Spolupráce se ZŠ, návaznost při vstupu do 1. třídy ZŠ, zachování stávajícího dětského kolektivu.

Děti mají možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školy:

• „Keramické hrátky“
        • „Povídání se Sluníčkem“ – logopedická prevence
        • „Šikovné ručičky“
        • „Angličtina s Míšou“
        • „Hudebníček“ – malý sboreček
        • Sportovní kroužek v Žeravicích
        • předplavecký a lyžařský výcvik