• Mateřská škola Pod Skalkou

Mateřská škola Pod Skalkou se nachází přímo v centru sídliště, což umožňuje velmi dobrou dostupnost a přímou návaznost k dění, které probíhá ve městě a především ke spolupráci a vstupu do 1. třídy na naší ZŠ Předmostí. V naší školičce si hrajeme, učíme a vyrůstáme spolu!

Školka má v areálu školní zahradu s bohatým vyžitím. Děti si vyhrají v pískovištích, na dřevěné mašince, pružinových houpadlech nebo velké skluzavce. Mohou si zapůjčit koloběžky a odrážedla, děvčátka mají k zapůjčení kočárky a spoustu jiného. Procvičí barvy i číslice při hrách na chodníku. Jen kousek od školky se nachází prostor pro vyběhání a zvládání terénu, lesík nebo o něco vzdálenější hřiště v Popovicích.

Naši zahradu se snažíme neustále zvelebovat, v rámci environmentální výchovy jsme vytvořili bylinkovou a okrasnou zahrádku. Nově má každá třída k dispozici také svůj vyvýšený záhon, o který se děti celoročně starají.

Naše školka je vybavena učebnou s interaktivní tabulí a množstvím nejrůznějších vzdělávacích programů. Předškolákům jsou k dispozici také výukové tablety. V podkroví se nachází velká tělocvična se zrcadly, která je v odpoledních hodinách využívána zájmovými kroužky. Naše školka je také vybavena dílnou s keramickou pecí, která slouží k mnoha výtvarným aktivitám a prací s keramickou hlínou.

Osmdesátsedm dětí rozdělených do čtyř tříd podle věku je v péči sedmi plně kvalifikovaných učitelek a asistentek pedagoga. Náš kolektiv doplňují tři provozní pracovnice.

Všechny učitelky pracují s dětmi dle vlastního Školního vzdělávacího programu "Barevný svět kolem nás", který byl vytvořen tak, aby uspokojoval potřeby dětí všech věkových skupin, připravoval nenásilnou a pro dítě zajímavou formou pro zdárný vstup do základní školy a zároveň respektoval jejich individualitu.

Každá třída má vypracován svůj třídní vzdělávací program, který je rozdělen na jednotlivá podtémata. Časová doba splnění daných úkolů jednotlivých témat je zpravidla 1 - 2 týdny. Rodiče pravidelně informujeme o všech úkolech a činnostech v daném týdnu, a to nejen na nástěnkách a webových stránkách, ale také na facebookové skupince MŠ.

Děti mají možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školky: klávesy, angličtina, keramika, předplavecký a lyžařský výcvik, sportovní kroužek – házená.