• Stromy jsou plíce naší planety

• 25.10.2023 08:18
      • Den stromů si v Česku každý rok připomínáme 20. října. V naší školní družině se proto týden od 16. do 20. října nesl v přírodovědném duchu. Se žáky jsme si vyprávěli, jaké druhy stromů rozlišujeme a jaký mají význam pro život na Zemi.
      • Dále jsme si povídali, čemu se přezdívá „plíce planety“ a také proč? Probírali jsme, co je v lese dovoleno, a co naopak zakázáno. Naším cílem bylo též poukázat na to, že pobyt v přírodě pozitivně ovlivňuje nejen psychickou a fyzickou stránku každého člověka, ale také posiluje i jeho imunitu. Žáci se rovněž zapojovali do řešení pracovních úloh a kreativních činností.  V rámci této akce si žáci nasbírali přírodniny, ze kterých následně vytvářeli různé motivy. Věnovali jsme se i zábavným aktivitám, kdy děti mezi sebou soutěžily v hádankách a v pohybových hrách. Na internetu jsme rovněž zhlédli tematická edukační videa. Akce byla pro žáky nejen zajímavá, ale i přínosná, protože se děti dozvěděly mnoho informací o přírodě a také si upevnily znalosti z přírodovědné oblasti.