• Domečky pro hmyzí obyvatele

• 12.05.2023 12:08
      • V týdnu od 2. 5. – 5. 5. 2023 proběhla ve všech sedmi odděleních ŠD akce pod názvem – Domečky pro hmyzí obyvatele.
      • V uplynulém týdnu jsme v naší škole uspořádali týdenní akci s názvem Domečky pro hmyzí obyvatele. Celý týden jsme se učili o důležitosti hmyzu v přírodě a proč jsou hmyzí domečky pro ně tak důležité. Pomocí jednoduchých stavebních materiálů jsme postavili několik domečků a připravili jim vhodné prostředí. Během několika dnů jsme pozorovali, jak se v našich domečcích usazují noví obyvatelé, jako jsou pavouci, brouci, mouchy a mnoho dalších. Pozorování bylo pro nás velmi zajímavé a poučné, neboť jsme se dozvěděli, jak různorodé druhy hmyzu spolupracují na udržování ekosystému. Tato aktivita nám pomohla pochopit, jak je důležité chránit přírodu a jak můžeme i my malými kroky přispět k ochraně životního prostředí. Celkově to byl velmi úspěšný týden, během kterého se děti naučily mnoho užitečných dovedností. Jsme rádi, že jsme mohli tuto aktivitu uspořádat a doufáme, že se dětem líbilo.