• Mladí zahradníci

• 28.03.2023 10:21
      • V týdnu od 20. 3. – 24. 3. 2023 proběhla ve všech sedmi odděleních ŠD akce pod názvem – Mladí zahradníci.
      • V uplynulém týdnu jsme v naší škole uspořádali týdenní akci s názvem Mladí zahradníci. Cílem této školní aktivity bylo naučit děti, jak se starat o zahradu a jakou roli hrají rostliny a příroda v našem životě. Tato aktivita byla zaměřena na rozvoj dětských dovedností, jako je kreativita, trpělivost, zodpovědnost a kooperace. Během této akce jsme se věnovali zábavným aktivitám, při kterých jsme si procvičili naši pracovní zručnost a týmovou spolupráci. Žáci si vyzkoušeli základní zahradnické dovednosti, jako je příprava země a sázení semínek, první zalévání a pozorování růstu rostlin, úklid a udržování zahrady. Dále jsme si v tělocvičnách zahráli plno pohybových her, zhlédli jsme edukativní videa na internetu a rozvedli jsme diskuzi na téma „jarní sázení“ – co se sází a pěstuje na jaře, první jarní květiny, jarní tradice a zvyky. Celkově to byl velmi úspěšný týden, během kterého se děti naučily mnoho užitečných dovedností. Jsme rádi, že jsme mohli tuto aktivitu uspořádat a doufáme, že se dětem líbilo.

David Šatánek