• Kroužky MŠ Čekyně

Pro naše předškoláky nabízíme široké spektrum zájmových kroužků, které doplňují všestrannou přípravu předškolního dítěte na vstup do základní školy a rozvíjí jeho potenciál a nadání.

ANGLIČITNA S MÍŠOU

• zábavnou formou se děti seznamují s anglickými slovíčky, učí se první anglické písničky a říkanky

HUDEBNÍČEK

• v kroužku děti zpívají pro radost, seznamují se s hudebními nástroji a pomocí rytmu a dramatiky rozvíjí komunikační schopnosti

ŠIKOVNÉ RUČIČKY

• v kroužku děti nejen kreslí a malují, ale také tvoří z netradičních materiálů a také pomocí netradičních forem a metod

POVÍDÁNÍ SE SLUNÍČKEM

• kroužek slouží jako prevence logopedické péče, kde s dětmi procvičíme správné dýchání,  mluvní orgány a zapracujeme na způsobu komunikace

KERAMICKÉ HRÁTKY

• v keramickém kroužku děti rozvíjí práci a dovednosti s keramickou hlínou nad rámec řízených činností MŠ

SPORTOVNÍ KROUŽEK ŽERAVICE

Projekt „Sportujeme ve školkách“ Sportovního klubu Žeravice si klade za úkol zvýšení pohybové aktivity u dětí předškolního věku, získání základních pohybových dovedností, seznámení s míčem a dalším sportovním náčiním. To vše hravou a zábavnou formou pod vedením profesionálních trenérů a instruktorů.

Cílem je zařazení pohybu, jako pravidelného návyku dítěte. Základy atletiky, gymnastiky, míčových her. Důraz bude kladen na všeobecnou pohybovou aktivitu, rozvoj koordinace, rovnoměrnost zatížení, vývoj správného pohybového návyku.

Cílová skupina: Projekt je zaměřen pro děti předškolního věku (5-7 let), tedy pro nejstarší třídy ve školkách.

Doba konání: měsíce říjen až červen, vždy v době výuky ve školce, mimo Vánoce a Velikonoce a státní svátky, v době 10:00 – 11:00 hodin v pravidelných intervalech 1x za dva týdny, dle naplnění kapacit projektu. Jednotlivé školky jsou rozděleny dle harmonogramu platného pro celý školní rok.

Místo konání: je zajištěno v areálu Sportovního klubu Žeravice, U Stadionu 260/18, Přerov XII – Žeravice, k dispozici dvě moderní vybavené tělocvičny, sportovní náčiní, sociální zázemí, vytápěné šatny.

Doprava a doprovod: doprava je zajištěna smluvním dopravcem (splněny všechny podmínky dle patřičných norem a nařízení k přepravě dětí). Pedagogický doprovod si bude zajišťovat každá školka samostatně svým učitelem.

Personální zajištění: hlavní instruktorkou a garantem projektu je Mgr. Fasnerová z Centra pohybu Olomouc, vystudovaná instruktorka a fyzioterapeutka s letitou praxí s dětmi ve školkách a sportovních klubech a Mgr. Jan Kroča, profesionální trenér a učitel tělesné výchovy, dále kvalifikovaní trenéři SK Žeravice s trenérskou licencí. Výpomoc budou provádět v rámci odborné praxe vždy v dostatečném počtu studentky vyšších ročníků Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově.

Finanční náklady: 40 Kč za jednu lekci - odevzdává se tř. učitelce

Osobní vybavení dítěte:  sportovní obuv, sportovní/ volnočasové oblečení, láhev s pitím

PŘEDPLAVECKÝ KURZ

• kurz předplaveckého výcviku probíhá na přerovském bazéně pod vedením odborného lektora