• Planetárium

• 10.03.2022 11:50
      • V pondělí 28. 2. navštívili žáci 5. ročníků planetárium v Ostravě Porubě.
      • V živě moderované části pořadu jsme se seznámili se zimní hvězdnou oblohou, souhvězdími, jasnými hvězdami, planetami. Podívali jsme se také, jak vypadá naše Mléčná dráha z vesmíru. Potom nám  ve velkém sále promítli sférický film Lucie a tajemství padajících hvězd. Součástí prohlídky planetária bylo také Experimentárium, kde jsme si mohli vyzkoušet různé aktivity. Viděli jsme se v termokameře, vyzkoušeli jsme si seismometr, osahali jsme si pravý meteorit, vyvolali minitornádo, prohlédli jsme si skafandr, byli jsme v zrcadlovém bludišti a spoustu dalších zajímavých věcí.