• LOGOPEDICKÁ TŘÍDA

V logopedický třídách se učí nižší počet dětí

Logopedické třídy jsou v letošním školním roce otevřeny v naší škole už pošesté. Navštěvují je děti s narušenou komunikační schopností, především s vícečetnými vadami výslovnosti. Výhodou těchto tříd je nízký počet žáků ve třídě a hlavně to, že je učí speciální pedagožky – logopedky. V první třídě je deset dětí, ve druhé třídě devět. Podle zkušeností z minulých let se během dvou let školní docházky díky systematické logopedické péči podaří téměř u všech dětí vyvodit všechny hlásky a postupují do běžné třetí třídy.

Děti z logopedických tříd mají dvakrát týdně individuální logopedickou péči.

Fotogalerie:

Video:
        Byli jsme v televizi: | Procvičujeme básničky:

Trénujeme sykavky: | Učíme se hlásku L:

VÝHODY

• Logopedická třída

• Snížený počet dětí ve třídě

• Individuální logopedická péče

• Návrat do běžné třídy ve třetím ročníku

V logopedické třídě je snížený počet dětí, který nabízí větší prostor pro uplatnění individuálního přístupu. Kromě běžných předmětů, které mají stejný vzdělávací obsah jako paralelní třídy, je zde navíc pravidelně poskytována individuální logopedická péče, která je přizpůsobena každému žákovi podle jeho potřeb (správná výslovnost hlásek, rozvoj grafomotoriky apod.) Každodenní logopedická péče je součástí vyučování a zahrnuje rozvoj obratnosti mluvidel, rozvoj vyjadřovacích schopností, zrakového a sluchového vnímání, dechová cvičení, artikulační cvičení.

Logopedická třída se otvírá pro žáky prvního ročníku a žáci v ní pokračují do druhého ročníku. Do běžné třídy jsou pak žáci začleněni ve třetím ročníku.

Garanci péče poskytuje
        SPC logopedické Olomouc, pracoviště Přerov,