• Hasiči druhákům radili, jak se zachovat při požáru

• 03.04.2024 09:31
      • Dvě zábavné vyučovací hodiny strávili v úterý 2. dubna žáci druhých tříd s profesionálními hasiči z přerovského Hasičského záchranného sboru. Ti s sebou přinesli i maskota hasičů – dráčka Hasíka, který mužům v modrých uniformách pomáhá s osvětou v přerovských školách.
      • Z úst profesionálů se děti dozvěděly několik praktických rad, jak se zachovat, když se z ohně stane zlý pán a ohrožuje na zdraví i na majetku lidská obydlí. Děti si zároveň zopakovaly důležitá telefonní čísla a na vlastní oči si mohly prohlédnout hasičskou výstroj, do které se během chvilky ustrojil jeden z hasičů.  Z výchovně-preventivního programu Hasík si děti od hasičů odnesly několik cenných rad i omalovánky. A někteří možná i přání do budoucna – stát se hasičem.