• Ctíme tradice, Velikonoce jsme slavili ve dvoře školy

• 01.04.2024 19:42
      • Velikonoční atmosféra zavládla na Škaredou středu také u nás ve škole. Školní dvůr se ve středu 27. března proměnil ve velikonoční městečko.
      • Na improvizovaném asfaltovém pódiu se za velkého potlesku přihlížejících rodičů vystřídala vystoupení s písničkami a koledami dětí z prvních a druhých tříd a taneční vystoupení dětí ze Střediska volného času Atlas. Ve dvoře školy byly dvě desítky jarmarečních stánků s výtvory našich žáků s nejrůznějšími jarními dekoracemi – jarním osením, kraslicemi, slaměnými slepicemi, věnečky z proutí a zápichy do květináčů. Nechyběly ani sladkosti – už tradiční školní muffiny v podobě kuřátek, oveček, beránků a žabiček, které obětavě pečou naše paní asistentky a vychovatelky. Své zastoupení tu měla i cukrářská díla maminek a babiček – v podobě nejrůznějších velikonočních beránků. A k vidění tu byly i ovečky živé, které do školy přivezl z Knejzlíkových sadů Libor Pokorný ze Spolku Predmostenzis.

Jarmark provázela také lákavá vůně grilovaných klobás, o něž se s gurmánskou pečlivostí postarali osmáci pod dohledem pana učitele Josefa Šnevajse. Pěknou atmosféru doprovodilo slunné počasí, jež nezhatil ani velký vichr, který bral vystupujícím dětem kloboučky z hlav a ze stánků jarní dekorace. Veselé Velikonoce všem dětem, rodičům a zaměstnancům školy!

Fotogalerie: