• LVK Bílá 2024

• 28.02.2024 09:28
      • I přes nepříznivé podmínky jsme si letos lyžařský výcvik na Bílé užili.
      • Dne 19. února jsme se společně se 70 žáky vypravili do Beskyd. Po příjezdu se část pedagogického sboru vydala na průzkum podmínek v přesvědčeni, že lyžovat asi ani nebudeme.

Počasí nám letos opravdu nepřálo a příroda nám ukázala, že bez její pomoci nic nezmůžeme. Po příjezdu jsme se tedy ubytovali, poobědvali jsme a začali plnit již připravenou „suchou“ variantu. Vše bylo již dopředu naplánované pro případ, že by se lyžování nedalo vůbec realizovat.

První den se nesl tedy ve znamení sportovní olympiády v rámci 10 disciplín. Nechyběla lukostřelba, šipky, horolezecká stěna, či trochu fotbalového umu a večerní program byl doplněn sportovním kvízem a krátkou diskotékou. Následující den, jsme se již vypravili na sjezdovku a dopoledne i odpoledne jsme lyžovali v opravdu těžkých podmínkách a místy za silného deště. Středa se nesla v duchu výletu. Vypravili jsme se dvěma autobusy do Olešné, kde jsme navštívili aquapark, bowling a udělali si i krátkou procházku po okolí. Na cestě zpět jsme ještě tradičně zvolili zastávku v obchodě, kde měli žáci možnost si zakoupit něco na chuť a učitelé tradičně zakoupili pro žáky ceny, za předvedené výkony v celotýdenních soutěžích. Závěr dne zpestřil tradiční večer připravených scének žáků, kde odborná porota hodnotila jejich výkony.

Předposlední den se nesl opět v duchu lyžování, kdy podmínky byly trochu lepší, a hlavně nás nepotkal déšť. Ten ale přišel poslední den v pátek, a tak jsme se na sjezdovku již nedostali a žáci ve skupinkách plnili únikovou hru, kdy museli po naskenování QR kódu plnit postupně úkoly a získat výsledek v co nejrychlejším čase.

Po obědě jsme rozdali poslední ceny a vypravili se domů.

Všem žákům moc děkujeme za příkladné chování a předvedené výkony. Budeme se moc těšit na další rok a snad bude matka příroda shovívavější.

Tým učitelů LVK.

Fotogalerie: