• Šesťáci navštívili olomoucké památky a Výstaviště Flora

• 11.10.2023 11:24
      • Žáci šestého ročníku naší školy se v pátek 6. října účastnili tradiční podzimní exkurze do Olomouce. Prvním bodem programu byla návštěva Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je zasednout do auly nebo se postavit za řečnický pult.
      • Z obou vyhlídkových teras, které fakulta nabízí, si potom prohlédli naše krajské město. Vycházka po Olomouci dále pokračovala přes Bezručovy sady, kde se žáci seznámili s významem Jihoslovanského mauzolea a protiatomového krytu. Přes hradby jsme se přesunuli do kostela sv. Michala – jednoho z míst, která jsou v těchto dnech oděná do květinového šatu v rámci akce „Rozkvetlé památky“. Na náměstí se žáci dozvěděli základní informace o 6. největším městě v ČR, prohlédli si radnici s orlojem, Sloup Nejsvětější Trojice a posledním zážitkem v centru města byl výstup na vyhlídkovou věž kostela sv. Mořice.

Druhá část exkurze patřila návštěvě Výstaviště Flora, kde probíhala podzimní etapa výstavy Flora Olomouc. Žáci si prohlédli jednotlivé expozice, podívali se také do sbírkových skleníků s tropickými rostlinami a kaktusy. Po celý den nám počasí přálo. Šesťáci si akci užili a mnozí z nich si přivezli domů suvenýr v podobě rostlinky v květináči.

Fotogalerie: