• Exkurze v Praze

• 24.05.2023 07:35
      • V pondělí 22. května se většina dětí ze čtvrtých tříd vypravila na exkurzi do Prahy. V brzkých ranních hodinách se děti společně s paními učitelkami dopravily na pražské hlavní nádraží a odtud na Pražský hrad, který byl jedním z cílů dnešního dne. Hradem nás provedla paní průvodkyně, která nám odtajnila původ a tajemství celého hradního komplexu včetně katedrály svatého Víta, Vladislavského sálu nebo Zlaté uličky. Následoval pěší přesun přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Tady jsme čekali na celou hodinu, abychom viděli v akci orloj. Na závěr exkurze jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde následovala občerstvovací přestávka. Počasí nám vyšlo a výprava do Prahy se dětem líbila. Shodli jsem se, že Stověžatá Praha rozhodně platí.