• Neobyčejné dějiny obyčejné školní třídy

• 03.10.2022 07:26
      • Do Muzea Komenského v Přerově se vydala třída 5.B v úterý 27. září. Děti byly opravdu statečné, protože velice deštivé počasí cestou tam i zpět nám tentokrát vůbec nepřálo.
      • Během lektorovaného programu, kterým nás provázel pan ředitel školy, se děti naší třídy postupně přemisťovaly do expozic různých tříd. Dozvěděly se a vyzkoušely si, jak to vypadalo ve třídě v době Jana Amose Komenského, Marie Terezie, Františka Josefa I., po vzniku samostatného Československa a po 2. světové válce.

Společně odhalily řadu zaniklých školních zvyků. Vyzkoušely si, jak se psal krasopis. Zjistily, k čemu sloužil kalamář, břidlicová tabulka či plivátko. Ti nejodvážnější dobrovolníci mohli na vlastní kůži zažít také dřívější školní tresty.

Na závěr si nás pan ředitel všechny vyzkoušel. Děti musely prokázat své znalosti v Badatelském testu.