• Pojďte s námi po stopách lovců mamutů

• 22.09.2022 09:05
      • Zatrhněte si v kalendáři – první říjnová sobota patří turistickému putování Po stopách lovců mamutů. Start je od 9 do 10.30 hod. v areálu naší školy. Letošní ročník je jubilejní, na výšlap podzimní barevnou přírodou vyrážíme už po pětadvacáté.
      • Na devítikilometrové trase budou pro rodiny s dětmi, školní kolektivy i zdatné seniory připraveny soutěže zručnosti i pohybových dovedností. Budete si moci vyzkoušet hod kroužků na mamutí kly, střelbu z praku nebo házení šipek na terč. Ti nejšikovnější si mohou troufnout na naše minichůdy. Letošní novinkou budou výtvarné dílničky v budově staré školy, hned vedle Malého školního muzea lovců mamutů, kam jste také srdečně zváni.

Na Školním kopci se budete moci občerstvit oblíbeným voňavým mamutím zákuskem – chlebem s máslem a tvarůžkem i žejdlíkem limonády či piva. Ti, kteří dorazí do cíle – opět do naší školy, obdrží sladké překvapení.

Pro skalní turisty jsou v předmostském městském informačním centru připraveny turistické známky a své dveře otevře i Památník lovců mamutů. Nad bezpečným průběhem sobotní akce budou v místě křížení trasy se silnicí dohlížet městští strážníci. Ukončení akce je naplánováno na 14. hodinu.

Po stopách lovců mamutů vyrážíme v sobotu 1. října od naší školy. Foto: archiv školy