• Čarodějnický týden

• 21.05.2023 18:00
      • Poslední dubnový týden byl ve znamení čar a kouzel. S dětmi jsme si povídali o tradici pálení čarodějnic, o tom, kdo je to čarodějnice, jak vypadá, jaká je, z jakých pohádek známe tuto postavu. Řekli jsme si charakteristické znaky hodné a zlé čarodějnice. Děti připravovaly ohniště nejen ve školce ze dřevěných kostek, ale pokoušely se stavět i z klacíků při pobytu venku. Společně jsme vařili lektvary a vyzkoušeli jsme si několik pokusů. Nechyběl ani velký úkol - prokázat své vědomosti a dovednosti k získání leteckého průkazu. Pod dohledem vrchní čarodějnice zkouškou všechny malé čarodějnice i čarodějové prošly na výbornou a tak nás na závěr mohla čekat výtečná čarodějnická hostina.