• Malí zahradníci

• 27.04.2023 13:18
      • V mateřince Pod Skalkou se pořád něco děje. V rámci environmetnální výchovy se nám podařilo rozšířit bylinkové záhonky na školní zahrádce, a to hned o čtyři nové vyvýšené záhony, které jsme umístili na školní terasu.
      • Každá třída má tak svůj záhonek, o který bude celoročně pečovat, pozorovat růst a změny. Práce na záhonu rozšiřuje možnosti vzdělávání na školní zahradě nejen ve znalostech a dovednostech, ale děti se také učí manuální zručnosti, vzájemné komunikaci, spolupráci a odpovědnosti za odvedenou činnost. Děti je budou využívat k pěstitelským pracím od semínka až do úplného dozrání rostliny. Vznikl nám tak záhonek zeleninový, který si děti osely mrkví, ředkvičkou a hráškem, a také záhonky okrasné, se spoustou rostlin jako např. levandule, kuklík, lomikámen a netřesk, které se našim malým zahradníkům odvděčí zase krásnými květy.