• INFORMACE K ZÁPISU DO MŠ PRO ŠK. ROK 2024/2025

• 24.04.2024 11:11
        • Vážení rodiče, zápis na školní rok 2024/2025 bude probíhat ve dnech 6. a 7. května 2024
           v čase 8:00 - 17:00 hod, na adrese MŠ Čekyně, Jabloňová 199/4, Přerov – Čekyně.
        • K zápisu doložte:

•          Žádost o přijetí k předškolnímu vzděláváníZadost_o_prijeti_do_msNOVE.pdf

Vyplníte na místě v den zápisu nebo můžete odevzdat již vyplněnou.

•          Potvrzení pediatra o splnění povinného očkování dítětePotvrzeni_ockovani_-_zapis(3).pdf

Doporučujeme tento materiál 1x vytisknout (kdo nemá možnost tisku – lze vyzvednout výtisk v MŠ) a zajistit jeho vyplnění lékařem ještě v době před zápisem.

Formulář platí ve všech MŠ, jejichž zřizovatelem je statutární město Přerov.

Přímo u zápisu ho pouze předložíte k nahlédnutí místo očkovacího průkazu. Nekopírujte, nelaminujte. Na vyzvání předáte později vyplněný originál osobně v té MŠ, do které bude Vaše dítě přijato.

Potvrzení o očkování se nedokládá u dětí, které nastupují v režimu povinného předškolního vzdělávání.

•          Doklad o totožnosti zákonného zástupce (občanský průkaz nebo cestovní pas)

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.

Rodný list dítěte

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Každé žádosti bude přiděleno registrační číslo, pod kterým bude dítě uvedeno v seznamu přijatých/nepřijatých dětí.

Seznam přijatých dětí bude zveřejněn po ukončení zápisu do 30 dní na webových stránkách naší mateřské školy a na dveřích MŠ.

Možnost nahlédnutí do spisu:

Před vydáním rozhodnutí máte možnost seznámit se s podklady rozhodnutí. Možnost vyjádřit se k podkladům budete mít před vydáním rozhodnutí o přijetí do MŠ, a to ve středu 15. 5. 2024 od 10:00 do 15:00 hodin v budově MŠ.

Předškolní povinné vzdělávání:

Počínaje dnem 1.9.2018 je předškolní vzdělávání povinné pro děti, které před datem 1.9.2024 dovršily 5 let věku a více a dosud nezahájily povinnou školní docházku.

Správní řád Vám umožňuje doručit žádost o přijetí do MŠ těmito způsoby (nutné je však dodržení data konání zápisu):

• osobní podání v mateřské škole (DOPORUČUJEME)
          • do datové schránky školy (nezapomeňte provést konverzi dokumentu - originálu potvrzení lékaře o očkování dítěte)
          • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem zákonného zástupce (nelze jen poslat prostý email!)
          • poštou (rozhodující je datum podání na poštu)