• Napsali jsme dopis babičkám a dědečkům, jen tak pro radost

• 10.05.2024 10:19
      • Naši druháci se zapojili do druhého ročníku celorepublikové projektu Dopis od srdce, který vyhlásila česká Diakonie. Společně jsme napsali dopis, a hlavně nakreslili asi padesát obrázků pro babičky a dědečky do Domova seniorů ve Zlatých Horách.
      • Děti malovaly výjevy z pohádek a písniček a úkolem dříve narozených bude poznat, o jaké pohádky a písničky se jedná. Na bílých čtvrtkách se tak objevily výjevy z pohádek o Červené Karkulce, Tří veteránů a třeba z písniček Prší, prší jen se leje, Skákal pes přes oves nebo Když se zamiluje kůň… Doufáme, že leckterý obrázek vyloudí na tvářích babiček a dědečků úsměv a přispěje jim k dobré náladě. A klidně si mohou naše obrázkové písničky zazpívat. A také třeba zavzpomínají na pohádky, které si ve škole četli oni, když jim bylo osm let jako našim druhákům. My se zase těšíme, že dostaneme dopis ze Zlatých Hor!