• Řekni NE! kyberšikaně

• 24.04.2024 07:14
      • Žáci 9. tříd se v hodině informatiky zabývali kyberšikanou. Otevřená diskuze vedla k tvorbě myšlenkové mapy od obecné šikany až po konkrétní body v kyberprostoru.
      • Na řadu přišla i základní listina dětských práv na internetu, kde jsme se dozvěděli, že se občas dobrovolně vzdáváme svých práv navzdory našemu bezpečí. Vysvětlili jsme si, jaké situace mohou nastat, ale především jak je řešit a na koho se případně obrátit.

Ve škole se stačí svěřit jakémukoliv učiteli, ale pokud se na to necítím, můžu napsat dopis a vhodit ho do schránky důvěry, nebo také můžeme využít i elektronickou formu, kdy na domovské stránce školy nalezneme E-schránku důvěry, kam napíšeme email.

Nebojme se ozvat, pokud se nás tento problém týká, vždy najdeme pomocnou ruku!